ВИСНОВКИ

          Демократизація всіх сфер суспільного життя не може залишити поза увагою освіту, школу. Невід’ємною складовою демократизації навчання є учнівське самоврядування,  яке має багату і повчальну історію в нашій країні і в світі. В сучасному світі шкільне самоврядування є досить розповсюдженим і має цікаві традиції, насамперед в таких країнах як Данія, Англія, Польща, Канада тощо. Інколи школярі різних країн навіть збираються разом і обговорюють спільні проблеми шкільного життя.
      Самоврядування – це особливий спосіб організації життя учнівського колективу, який реалізується у залученні всіх його членів до планування, організації та контролю навчальної та іншої діяльності в стінах школи.
Маючи певний досвід роботи в напрямку дитячого та молодіжного самоврядування, можна побачити проблеми, які існують  в шкільних колективах:
· ігнорування думок учнів у прийняті рішень;
· недостатня правова обізнаність та соціальна захищеність учнівської громади;
·  інертність, безініціативність шкільного товариства.
·  нестача досвіду роботи в шкільному учнівському самоврядуванні;
·  непоінформованість, незацікавленість, відсутність стимулу в прийняті участі в роботі органу учнівського самоврядування;
·  відсутність постійної та належної спонсорської підтримки;
· недостатня  підтримка з боку адміністрації шкіл.
      На мою думку, учнівське самоврядування - це перш за все участь учнів в управлінні і керівництві справами свого колективу. Воно здатне виховувати справжніх лідерів, керівників, свідомих громадян. Саме тому учнівське самоврядування повинно бути у кожному загальноосвітньому навчальному закладі України.
   Електронний навчально-методичний посібник містить інформаційно - методичні матеріали, конспекти занять, сценарії позакласних заходів, які  базуються на інтерактивних методах роботи з учнями допоможуть в організації ефективної роботи  шкільного самоврядування.

   Видання призначене для педагогів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, громадських діячів, батьків, усіх тих, хто займається вихованням молодого покоління та бажає покращити діяльність органів учнівського самоврядування в своєму навчальному закладі.

Немає коментарів:

Дописати коментар